Čtvrtek 21.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci

Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci

Email Tisk PDF
seznam článků
Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Podpis memoranda 1Město Trutnov a Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., se domluvily na vzájemné spolupráci. Jejich představitelé tak podepsali memorandum. Cílem je spokojenost občanů města i klientů nemocnice.

Ve středu 3. října 2018 podepsal starosta města Trutnova a ředitel Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., Miroslav Procházka Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci. "Spolupráce mezi oběma subjekty již na několika úrovních probíhá, ale tímto aktem jsme chtěli naše aktivity stvrdit a dát jim určitou slavnostní formu," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Město například na základě rozhodnutí trutnovského zastupitelstva z letošního června založilo Nadační fond pro podporu Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. Cílem jeho zřízení je snadnější získávání dotací na pořízení vybavení a zvýšení počtu personálu nemocnice. Spolupráce mezi městem a nemocnicí se dále rozvíjí také v oblasti bezpečnosti. "Strážníci městské policie dochází do areálu, kde dohlíží na veřejný pořádek a pracovníkům dávají kurzy sebeobrany. Naopak zdravotní personál školí policisty v poskytování první pomoci," dodává trutnovský starosta. Nově je nemocnice také napojena na pult centrální ochrany. Město Trutnov dále opakovaně poskytuje dotaci Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., na náklady spojené s odvozem pacientů na záchytnou protialkoholní stanici.

Oba subjekty v memorandu deklarují svůj zájem na řešení dopravní situace, a to především parkovací kapacity v okolí nemocnice, což s sebou nepochybně přinese investice jak na straně města Trutnova, tak na straně nemocnice. Je tedy nanejvýš patrné, že spolupráce mezi městem Trutnovem a trutnovskou nemocnicí se rozvíjí v mnoha oblastech veřejného života. "Jsem rád, že jsme tento krok podnikli. Pokud chceme občanům poskytovat kvalitní služby, je nanejvýš žádoucí, abychom se uměli rozumně dohodnout a najít řešení," dodává Miroslav Procházka.

Foto Dan Lechman

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

O absolventy zdravotnických škol máme velký zájem. Stojíme o to, aby žili a pracovali v Náchodě

V pátek 15. února 2019 zavítali do Střední odborné školy s...

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Situace s odpadovým hospodářstvím v Trutnově

Přestože množství vytříděného odpadu v Trutnově neustále roste, pot&yacu...

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2018

Každoročně na konci předchozího roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti ...

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Výbuch v panelovém domě v Náchodě

Ve čtvrtek 14. února 2019 krátce před půl třetí odpoledne policisté spol...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře