Sobota 20.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci

Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci

Email Tisk PDF
seznam článků
Město Trutnov a nemocnice se dohodly na spolupráci
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

Podpis memoranda 1Město Trutnov a Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., se domluvily na vzájemné spolupráci. Jejich představitelé tak podepsali memorandum. Cílem je spokojenost občanů města i klientů nemocnice.

Ve středu 3. října 2018 podepsal starosta města Trutnova a ředitel Oblastní nemocnice Trutnov, a. s., Miroslav Procházka Memorandum o porozumění a vzájemné spolupráci. "Spolupráce mezi oběma subjekty již na několika úrovních probíhá, ale tímto aktem jsme chtěli naše aktivity stvrdit a dát jim určitou slavnostní formu," vysvětluje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Město například na základě rozhodnutí trutnovského zastupitelstva z letošního června založilo Nadační fond pro podporu Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. Cílem jeho zřízení je snadnější získávání dotací na pořízení vybavení a zvýšení počtu personálu nemocnice. Spolupráce mezi městem a nemocnicí se dále rozvíjí také v oblasti bezpečnosti. "Strážníci městské policie dochází do areálu, kde dohlíží na veřejný pořádek a pracovníkům dávají kurzy sebeobrany. Naopak zdravotní personál školí policisty v poskytování první pomoci," dodává trutnovský starosta. Nově je nemocnice také napojena na pult centrální ochrany. Město Trutnov dále opakovaně poskytuje dotaci Oblastní nemocnici Trutnov, a. s., na náklady spojené s odvozem pacientů na záchytnou protialkoholní stanici.

Oba subjekty v memorandu deklarují svůj zájem na řešení dopravní situace, a to především parkovací kapacity v okolí nemocnice, což s sebou nepochybně přinese investice jak na straně města Trutnova, tak na straně nemocnice. Je tedy nanejvýš patrné, že spolupráce mezi městem Trutnovem a trutnovskou nemocnicí se rozvíjí v mnoha oblastech veřejného života. "Jsem rád, že jsme tento krok podnikli. Pokud chceme občanům poskytovat kvalitní služby, je nanejvýš žádoucí, abychom se uměli rozumně dohodnout a najít řešení," dodává Miroslav Procházka.

Foto Dan Lechman

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod má nová parkovací místa

Náchod má nová parkovací místa

Město Náchod přislíbilo občanům pomoc při řešení neutěšené...

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Letošní advent zahájíme v České Skalici opět s hudbou. Tentokr&aa...

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

V Náchodě vyhořel byt

V Náchodě vyhořel byt

K požáru bytu v Broumovské ulici v Náchodě vyjeli ve čtvrtek ráno n&aacu...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře