Sobota 20.duben 2019

Poslední aktualizace19.04.2019 04:28

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kladské pomezí pod střechou vidělo šest set návštěvníků

Kladské pomezí pod střechou vidělo šest set návštěvníků

Email Tisk PDF
seznam článků
Kladské pomezí pod střechou vidělo šest set návštěvníků
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany
pom1Více než šest set návštěvníků se ve čtvrtek objevilo v Hronově, kde se konala konference cestovního ruchu věnovaná Kladskému pomezí.

"Chceme obyčejným lidem i odborníkům ukázat, co je Kladské pomezí a kde se nachází," řekl předseda představenstva Svazu cestovního ruchu Branka a zároveň hronovský místostarosta Josef Thér.

Organizátoři byli velmi spokojení s pozitivními ohlasy a množstvím návštěvníků, jichž bylo dle odhadů více jak 600. Z toho bylo 500 školáků a 120 zaregistrovaných odborných návštěvníků z řad provozovatelů služeb, zástupců turisticky významných objektů, měst a obcí.

Pozvání na konferenci přijali i významní hosté - zástupci okresního úřadu z polského Kłodzka, sousedního turistického regionu Orlických hor, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, Euroregionu Glacensis a další. Celou expozici si pozorně prohlédl také hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Cílem doprovodného programu bylo ukázat nejen odborníkům, ale také široké veřejnosti, co vše turistická oblast Kladské pomezí, zahrnující oblast od Broumova po Jaroměř, nabízí. Nabídky bezplatné prezentace využilo téměř tři desítky vystavujících. Ve venkovních prostorech, foyeru Čapkova sálu a v Jiráskově divadle se prezentovali regionální výrobci, provozovatelé služeb, zástupci turisticky významných objektů, měst a obcí. Veřejnost zde mohla ochutnat medovinu, bio džemy nebo pekařské výrobky. K vidění zde bylo i to, co dokáže, když se spojí úžasná fantazie spolu s obyčejným drátem nebo ručně vyráběné dřevěné hračky.

Pro děti  prvního stupně základních škol zde byl připraven program, jehož součástí byla výstava obrazů Petra Čuhaniče za přítomnosti autora a promítání sestřihu pohádek bratří Čapků. Mezi nejoblíbenější stanoviště patřila expozice Muzea Merkur.

Ve dvou blocích vyslechli účastníci šest odborných přednášek na témata souvisejících s kvalitou služeb a efektivní propagací regionu. 

Záštitu nad akcí převzala starostka Hronova Hana Nedvědová a starosta města Náchod Jan Birke, jehož zastupovala místostarostka a zároveň aktivní členka správní rady Branky Drahomíra Benešová.

Odborný program, při němž se živě diskutovalo, byl zakončen společným prohlášením. "Účastníci konference se shodli na třech jasných výstupech z této konference, a to, že cestovní ruch se významně podílí na ekonomickém rozvoji regionu. Dále, že k dosažení rozvoje našeho regionu je potřeba rozvíjet spolupráci mezi veřejnými a soukromými subjekty. A v neposlední řadě, že právě proto budeme podporovat BRANKU, o.p.s, jakožto hlavní organizaci cestovního ruchu, která se věnuje propagaci a marketingu celého turistiky významného území Kladské pomezí," řekl Zdeněk Špringr, předseda správní rady BRANKA, o.p.s., který je zároveň starostou Rtyně v Podkrkonoší a předsedou svazku obcí Jestřebí hory.

Konference byla součástí projektu Kladské pomezí – Krajina příběhů, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Babiččino údolí již po jedenácté ožije Ovčáckými slavnostmi

Blíží se konec dubna a s ním tradiční Den Země v Babiččině údol&i...

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

Dostavba Malých lázní v Bělovsi vstupuje do své finální etapy

V pondělí odpoledne podepsal starosta Náchoda Jan Birke a jednatel společnosti Průmsta...

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

Náchodské MŠ nabídnou místa pro děti zaměstnanců nemocnice

V tomto týdnu se uskutečnilo jednání na odboru školství Městsk&ea...

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři mají nové zázemí

Trutnovští běžkaři se dočkali zcela nového a moderního zázem&iacu...

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Podpořte 15. května již 23. ročník Květinového dne!

Také v tomto roce se uskuteční jako součást mezinárodní kampaně p...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře