Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Náchodsko Kladské pomezí pod střechou vidělo šest set návštěvníků

Kladské pomezí pod střechou vidělo šest set návštěvníků

Email Tisk PDF
seznam článků
Kladské pomezí pod střechou vidělo šest set návštěvníků
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany
pom1Více než šest set návštěvníků se ve čtvrtek objevilo v Hronově, kde se konala konference cestovního ruchu věnovaná Kladskému pomezí.

"Chceme obyčejným lidem i odborníkům ukázat, co je Kladské pomezí a kde se nachází," řekl předseda představenstva Svazu cestovního ruchu Branka a zároveň hronovský místostarosta Josef Thér.

Organizátoři byli velmi spokojení s pozitivními ohlasy a množstvím návštěvníků, jichž bylo dle odhadů více jak 600. Z toho bylo 500 školáků a 120 zaregistrovaných odborných návštěvníků z řad provozovatelů služeb, zástupců turisticky významných objektů, měst a obcí.

Pozvání na konferenci přijali i významní hosté - zástupci okresního úřadu z polského Kłodzka, sousedního turistického regionu Orlických hor, Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, Euroregionu Glacensis a další. Celou expozici si pozorně prohlédl také hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Cílem doprovodného programu bylo ukázat nejen odborníkům, ale také široké veřejnosti, co vše turistická oblast Kladské pomezí, zahrnující oblast od Broumova po Jaroměř, nabízí. Nabídky bezplatné prezentace využilo téměř tři desítky vystavujících. Ve venkovních prostorech, foyeru Čapkova sálu a v Jiráskově divadle se prezentovali regionální výrobci, provozovatelé služeb, zástupci turisticky významných objektů, měst a obcí. Veřejnost zde mohla ochutnat medovinu, bio džemy nebo pekařské výrobky. K vidění zde bylo i to, co dokáže, když se spojí úžasná fantazie spolu s obyčejným drátem nebo ručně vyráběné dřevěné hračky.

Pro děti  prvního stupně základních škol zde byl připraven program, jehož součástí byla výstava obrazů Petra Čuhaniče za přítomnosti autora a promítání sestřihu pohádek bratří Čapků. Mezi nejoblíbenější stanoviště patřila expozice Muzea Merkur.

Ve dvou blocích vyslechli účastníci šest odborných přednášek na témata souvisejících s kvalitou služeb a efektivní propagací regionu. 

Záštitu nad akcí převzala starostka Hronova Hana Nedvědová a starosta města Náchod Jan Birke, jehož zastupovala místostarostka a zároveň aktivní členka správní rady Branky Drahomíra Benešová.

Odborný program, při němž se živě diskutovalo, byl zakončen společným prohlášením. "Účastníci konference se shodli na třech jasných výstupech z této konference, a to, že cestovní ruch se významně podílí na ekonomickém rozvoji regionu. Dále, že k dosažení rozvoje našeho regionu je potřeba rozvíjet spolupráci mezi veřejnými a soukromými subjekty. A v neposlední řadě, že právě proto budeme podporovat BRANKU, o.p.s, jakožto hlavní organizaci cestovního ruchu, která se věnuje propagaci a marketingu celého turistiky významného území Kladské pomezí," řekl Zdeněk Špringr, předseda správní rady BRANKA, o.p.s., který je zároveň starostou Rtyně v Podkrkonoší a předsedou svazku obcí Jestřebí hory.

Konference byla součástí projektu Kladské pomezí – Krajina příběhů, který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře