Čtvrtek 17.leden 2019

Poslední aktualizace17.01.2019 09:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Místa Podrobnosti - Rozmarné léto

Napsat e-mail Tisk

Rozmarné léto  

Název:
Rozmarné léto
Datum konání:
20.04.2018 19.00 h
Místo konání:
Divadlo Dr. Josefa Čížka - Náchod
Kategorie:
Divadlo

Popis

Rádobydivadlo Klapý

Hra v rámci divadelního předplatného "MODRÉ" (20. 4.) a "ZELENÉ" (21. 4.)

Autoři: V. Vančura, R. Felzmann
Úprava a režie: Jaroslav Kodeš

Hrají: Eva Kodešová, Ladislav Valeš, Pavel Macák, Václav Špirit nebo František Zborník, Jonáš Filip, Petra Maťáková nebo Tereza Lačná, Jaromír Holfeuer, Pavla Umhöhová nebo Lenka Svobodová-Šťastná a Vít Šťastný

Velmi populární humoristická novela Vladislava Vančury Rozmarné léto, napsaná autorem v roce 1926, je často dramatizována. Mimo jiné posloužila i jako předloha pro nejednu rozhlasovou inscenaci (první z roku 1961) a také k neméně známému a stejnojmennému filmu Jiřího Mencla z roku 1967 s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Na prvním místě díla ovšem není prudký děj, ale autorův jazyk ovlivněný poetismem. Přesto se nová inscenace Rádobydivadla pokouší této novele prošlapat na jeviště cestičku méně užívanou. Akcentuje vztah manželů Důrových, lyrický poetismus a jazykovou hravost posunuje více k dramatičnosti a scénické hravosti, používajíc i prvků grotesky.

O souboru
Rádobydivadlo Klapý působí na amatérské divadelní scéně už více jak třicet let. Za tu dobu nazkoušel soubor, složený z lidí žijících v různých místech Ústeckého kraje, Prahy i středních Čech, přes třicet inscenací. Hraje velmi často po celé republice, zajíždí na různá pozvání i do ciziny. Dramaturgie souboru je pestrá, nicméně preferuje hry s vážnější tématikou než ty čistě zábavného charakteru. V současnosti má na repertoáru: B. Hrabal, V. Nývlt: Taneční hodiny pro pokročilé; P. Shaffer: Amadeus; L. Valeš podle I. Bergmana: Dlouhá cesta; L. Valeš podle Š. Alejchema: Všechno není košer; Vl. Vančura.

Délka: 140 minut s přestávkou

Vstupné: Kč 120,- 100,- 80,- Předprodej od 15. března 2018

Místo konání

Místo:
Divadlo Dr. Josefa Čížka -
Ulice:
Masarykovo náměstí 74
Město:
Náchod

Popis

Divadlo Dr. Josefa Čížka nabízí několik sálů pro konání kulturních a společenských akcí, školení, rautů, výstav a přehlídek.

Historie divadla.

Webové stránky divadla.

divadlo


Zvětšit mapu

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře