Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Rtyňská hudební událost podzimu se blíží

Rtyňská hudební událost podzimu se blíží

seznam článků
Rtyňská hudební událost podzimu se blíží
Strana 2
Všechny strany

dusTV pátek 20. října 2017 se ve hale Orlovna ve Rtyni v Podkrkonoší uskuteční kulturní událost podzimu, hudebně taneční akce s názvem Dušičkový festival.

Akce začíná v 17 hodin a nabídne žánrově velmi pestrý program. V něm vystoupí dixieland z Týniště nad Orlicí BLACK BUŘIŇOS, jeho skvělí muzikanti baví diváky při koncertech svým osobitým projevem a show, zahraje také JUNIOR BIG BAND ZUŠ ČERVENÝ KOSTELEC, který sklidil při své květnové premiéře velký ohlas, nebude chybět ani oblíbená CIMBÁLOVÁ MUZIKA JIŘÍHO KÁBRTA z Červeného Kostelce a návštěvníci se v závěru festivalu mohou těšit i na koncert country rockové kapely ze Dvora Králové CRC-CREEDENCE REVIVAL CZECH.

Akci svým pěveckým vystoupením zpestří mladý talentovaný zpěvák, úspěšný soutěžící z prestižní soutěže Česko zpívá PATRIK STOUPA a sólová a muzikálová zpěvačka, rodačka ze Rtyně KAMILA NÝVLTOVÁ. Za pořádající Taneční školu Bonifác vystoupí její TANEČNÍ A MAŽORETKOVÉ SOUBORY, brazilské bojové umění předvedou členové kroužku CAPOEIRA. Divákům se přestaví také taneční hosté z Polska, DĚTI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY V ROGACH Z GRACZE, se kterou Bonifác již řadu let úspěšně spolupracuje.

Akce se uskuteční v rámci projektu mezinárodní spolupráce Bonifác bez hranic 2017. Dopoledne proběhnou dvě zkrácená představení pro děti z mateřských škol a žáky základních škol z širokého okolí Rtyně.

"Dopolední představení zhlédne bezmála 1000 dětských diváků," prozradila ředitelka spolku TŠ Bonifác paní Iveta Nývltová a připojila pozvání na večerní program: "Lidé milovali hudbu, milují a budou ji milovat po staletí. Přináší potěšení, útěchu i energii v těžkých chvílích. Nabádá lidi k pohybu těla, tanci, pohupování, poklepávání anebo jen ke klidnému krásnému vnímání a prožitku. Vždy v nás vzbudí nějaké emoce, ať je to hudba jakákoli. Věřím, že našim tradičním hudebním festivalem přineseme pozitivní a pěknou náladu do podzimních dní všem návštěvníkům. Přijďte si i vy vychutnat hudební a taneční umění!"

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře