Pondělí 22.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Rtyňská hudební událost podzimu se blíží

Rtyňská hudební událost podzimu se blíží

seznam článků
Rtyňská hudební událost podzimu se blíží
Strana 2
Všechny strany

dusTV pátek 20. října 2017 se ve hale Orlovna ve Rtyni v Podkrkonoší uskuteční kulturní událost podzimu, hudebně taneční akce s názvem Dušičkový festival.

Akce začíná v 17 hodin a nabídne žánrově velmi pestrý program. V něm vystoupí dixieland z Týniště nad Orlicí BLACK BUŘIŇOS, jeho skvělí muzikanti baví diváky při koncertech svým osobitým projevem a show, zahraje také JUNIOR BIG BAND ZUŠ ČERVENÝ KOSTELEC, který sklidil při své květnové premiéře velký ohlas, nebude chybět ani oblíbená CIMBÁLOVÁ MUZIKA JIŘÍHO KÁBRTA z Červeného Kostelce a návštěvníci se v závěru festivalu mohou těšit i na koncert country rockové kapely ze Dvora Králové CRC-CREEDENCE REVIVAL CZECH.

Akci svým pěveckým vystoupením zpestří mladý talentovaný zpěvák, úspěšný soutěžící z prestižní soutěže Česko zpívá PATRIK STOUPA a sólová a muzikálová zpěvačka, rodačka ze Rtyně KAMILA NÝVLTOVÁ. Za pořádající Taneční školu Bonifác vystoupí její TANEČNÍ A MAŽORETKOVÉ SOUBORY, brazilské bojové umění předvedou členové kroužku CAPOEIRA. Divákům se přestaví také taneční hosté z Polska, DĚTI ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY V ROGACH Z GRACZE, se kterou Bonifác již řadu let úspěšně spolupracuje.

Akce se uskuteční v rámci projektu mezinárodní spolupráce Bonifác bez hranic 2017. Dopoledne proběhnou dvě zkrácená představení pro děti z mateřských škol a žáky základních škol z širokého okolí Rtyně.

"Dopolední představení zhlédne bezmála 1000 dětských diváků," prozradila ředitelka spolku TŠ Bonifác paní Iveta Nývltová a připojila pozvání na večerní program: "Lidé milovali hudbu, milují a budou ji milovat po staletí. Přináší potěšení, útěchu i energii v těžkých chvílích. Nabádá lidi k pohybu těla, tanci, pohupování, poklepávání anebo jen ke klidnému krásnému vnímání a prožitku. Vždy v nás vzbudí nějaké emoce, ať je to hudba jakákoli. Věřím, že našim tradičním hudebním festivalem přineseme pozitivní a pěknou náladu do podzimních dní všem návštěvníkům. Přijďte si i vy vychutnat hudební a taneční umění!"

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod má nová parkovací místa

Náchod má nová parkovací místa

Město Náchod přislíbilo občanům pomoc při řešení neutěšené...

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Letošní advent zahájíme v České Skalici opět s hudbou. Tentokr&aa...

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře