Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Král rock and rollu žije! Vystoupí v jaroměřském divadle

Král rock and rollu žije! Vystoupí v jaroměřském divadle

seznam článků
Král rock and rollu žije! Vystoupí v jaroměřském divadle
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

elvisvostravěV letošním roce si připomínáme čtyřicáté výročí úmrtí jedné z největších ikon světové hudby Elvise Aarona Presleye. Snad žádný jiný člověk nezanechal ve svém oboru tak nesmazatelnou stopu jako on. Během své kariéry vydal na 150 alb, natočil více než 700 skladeb, je držitelem 14 cen Grammy a vyprodal více než 600 koncertů v Las Vegas.

Byl hlavní postavou nově vznikajícího hudebního směru rock and rollu, který rozpoutal doslova šílenství po celých Spojených státech. Prodal miliardy desek a od svých fanoušků si právem vysloužil přezdívku nesmrtelný Král rock and rollu. Příznivců, které si Presley získal a stále získává ,je nepočítaně, jen v oficiálně licencovaných fanklubech je jich přes pět milionů.

V roce 2004 se v anglickém Blackpoolu konalo mezinárodní evropské klání imitátorů Elvise Presleye, kterého se zúčastnil i "Český Elvis" Vladimír Lichnovský z Příbora na Moravě. V konkurenci s dalšími dvaapadesáti soutěžícími napodobujícími tuto legendární postavu obsadil druhé místo. Takřka přes noc se stal miláčkem anglického publika, které rozehřál Elvisovými hity a při skladbě Johnny B. Goode diváky svou energií doslova strhl.

Anglický tisk o něm psal jako o Fantómu z České republiky. Kromě šeku na 750 liber, který si ze soutěžního ringu odnesl, dostal také poukázku na elvisovský oblek, který mu ušila americká firma B&K Enterprises, jenž šila přímo pro Elvise a třicet originálních šátků. Za dobu svého působení získal řadu ocenění, z nichž si nejvíce váží ocenění Europe´s No 1 Elvis Contest z Velké Británie nebo Certificate of Appreciation z New Yorku, ale i osobního písemného poděkování bývalého prezidenta Václava Havla. Od roku 1998, kdy zahájil svou kariéru, má za sebou stovky vystoupení v České republice a to od malých klubů, divadel, kulturních domů až po prestižní pražskou Lucernu nebo ČEZ arénu. Pravidelně vystupuje i v zahraničí - v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Chorvatsku, Velké Británii a USA.

Jsem rád, že Vladimír Lichnovský přijal mé pozvání a v pátek 8. prosince 2017 od 19 hodin vystoupí i se svojí skupinou ve velkém sále jaroměřského divadla na adventním vánočním koncertu. Jejich hudebně kostýmová show zcela jistě navodí nefalšovanou atmosféru Elvisových koncertů. Zpěvákova dokonalá podoba, hutný sametový hlas, pohyby a charisma spolu se skvělou živou kapelou Vás ani na chvilku nenechají na pochybách, že král stále žije!

Vstupenky v ceně 150, 130 a 110 korun si můžete zakoupit v jaroměřském turistickém a informačním centru na nám. ČSA 16, tel. 737937015, 491847220. Chtěl bych poděkovat jaroměřským firmám Solar s.r.o., Reko s.r.o. a Arkast s.r.o. za jejich podporu této skvělé akce.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře