Pátek 29.březen 2024

Jste zde: Sport Fotbal Jaroměř v zápase o naději selhala a získala pouze bod

Jaroměř v zápase o naději selhala a získala pouze bod

Email Tisk PDF

jajaFotbalisté Jaroměře v neděli přivítali na domácím hřišti v 15. kole divize C tým SK Semily. V důležitém zápase Jaroměř vyrovnala až v závěru, následně prohrála na pokutové kopy a do tabulky si připsala jediný bod.

FK Jaroměř - SK Semily 2:3P (0:1)

Branky: 81. Vladeka, 88. Kilevník - 23. Nesvadba, 52. Hurt

Rozhodující penalta: Vlach

FK Jaroměř: Ondráček – Michek (65. Rejchrt), Holub (K), Michálek, Čenovský (83. Munzar) - Častvaj (46. Vladeka), Bano (69. Seiferrt), Krahulec, Horák, Kilevník - Škoda

SK Semily: Masařík - Bína, Nesvadba (K), wBrett, Kočí - Hurt (85. Boško), Abrahám (60. Rumler), Linhart, Polívka - Vlach, Suk

Hosté začali v Jaroměři velmi dobře a byli lepším týmem. V 5. minutě vystřelil dělovku hostující Vlach, ale Ondráček skvěle vyrazil. V 6. minutě střílel nebezpečně Hurt a po něm dorážel Abrahám, ale Ondráček byl opět na místě. Hosté byli v této fázi zápasu jednoznačně lepším týmem a domácí se nemohli dostat do hry. Ve 23. minutě již zaslouženě udeřilo. Trestný kop z 25ti metrů proměnil hostující Nesvadba - 0:1. Jaroměř neprobral ani tento gól a hosté měli další šance. Ve 31. minutě centroval zprava Hurt na nabíhajícího Suka, který těsně minul. Jaroměř přidala až ke konci poločasu. Ve 39. minutě kopal roh Čenovský, míč se dostal k Holubovi, ale jeho střelu i následnou dorážku Kilevníka hostující obrana s velikým štěstím odvrátila. Ve 44. minutě kopal Kilevník trestný kop, ale pouze do břevna hostující branky. Ve 45. minutě střílel pěkně ještě Škoda, ale jen těsně vedle Masaříkovy branky.

Jaroměř nevstoupila dobře ani do druhého poločasu a hosté trestali. V 52. minutě ztratil na polovině hřiště míč Bano, hosté podnikli rychlý brejk a Hurt se krásně trefil - 0:2. Po tomto gólu se Jaroměř přeci jen probrala a snažila se s výsledkem něco udělat. V 60. minutě vyběhl hostující brankář dost riskantně za vápno a vyrazil míč před sebe. Ten se snažil lobem vrátit do jeho branky domácí Čenovský, ale jen těsně přestřelil. V 63. minutě podnikli další rychlý kontr Semily, ale Ondráček byl opět na místě. V 80. minutě trefili hosté břevno a i následná dorážka šla mimo, a tak se potvrdilo staré pravidlo nedáš - dostaneš. V 81. minutě zakombinoval Škoda, Seifert a Kilevník, míč propadl k úplně volnému Vladekovi, který levou nohou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Jaroměř se tlačila za vyrovnáním, ale hosté dále hrozili z brejků. Jeden takový neproměnil nadvakrát hostující Bína, když si vylámal zuby na pozorném Ondráčkovi. V 84. minutě měla Jaroměř 100% šanci na vyrovnání. Vladeka utekl na pravé straně a nacentroval na úplně volného Seiferta, který úplně sám bohužel minul hostující branku. V 88. minutě se Jaroměř přece jen dočkala. Holub vyvezl míč a obešel několik protihráčů, předložil ideálně Kilevníkovi, který z jednoho doteku trefil nádherně šibenici hostující branky - 2:2. Do konce zápasu se již nic nestalo, a tak přišly na řadu penalty, ve kterých byli lepším týmem hosté a po zásluze získali bod navíc.

Soupeř ze Semil byl od začátku lepším týmem a jen díky neproměnění šancí vedl pouze o jeden gól. Jaroměř se probrala až ke konci poločasu, ale vyrovnat se jí nepodařilo. Druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního. Jaroměř začala hrát opět až ke konci zápasu a na více než vyrovnání jí to nestačilo. Následné penalty pak bohužel prohrála, stejně jako o týden dříve v Turnově a připsala si v existenční bitvě pouze 1 bod.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: "Hosté nás předčili v rychlosti a agresivitě a zejména v první půli byli jednoznačně lepším týmem. Poločasový výsledek byl pro nás z tohoto pohledu milosrdný. Po změně stran se náš herní projev zlepšil a v samotném závěru jsme výstavním gólem srovnali na remízový stav. Dnešní zápas se nám nepovedl, penaltový rozstřel zvládli lépe hosté."