Sobota 20.duben 2024

Jste zde: Sport Fotbal Jaroměř statečně vzdorovala lídrovi soutěže, nakonec však padla

Jaroměř statečně vzdorovala lídrovi soutěže, nakonec však padla

Email Tisk PDF

goljaroVe 23. kole fotbalové divize C v neděli na domácím hřišti přivítala Jaroměř vedoucí tým tabulky Olympii Hradec Králové. Jaroměř si celý zápas udržovala naděli na dobrý výsledek, nakonec však prohrála 2:0.

FK Jaroměř - FC Olympia 0 : 2 (0 : 1)

Branky: 29. Ptáček, 52. Jukl

FK Jaroměř: Ondráček - Matějka, Hrabík, Horák, Knap - Štajer, Michálek (75. Rejchrt), Čenovský, Častvaj (67. Böhm) - Škoda, Bano (67. Holub)

FC Olympia: Kobos - Strasser, Karal, Poděbradský - Kosař (57. Krejčík), Novotný, Klapka, Ptáček - Kuťák (64. Haupt), Jukl (86. Malinský), Očovan (79. Korba)

Na 1. Máje přijel do Jaroměře absolutní favorit a vedoucí tým divizce C - hradecká Olympia, která je prošpikována "exligovými" jmény (Poděbradský, Klapka, Očovan, Ptáček, Karal, Rolko...). Domácí Jaroměř vstoupila do zápasu s lídrem divize nebojácně a odhodlaně. Ve 3. minutě přihrál Škoda do běhu Banovi, ten vystřelil a Kobos měl s jeho střelou plné ruce práce. Ve 13. minutě postupoval sám ze strany na branku hostů agilní Škoda, ale Kobos jeho prudkou střelu s námahou vytěsnil na roh. Po tomto snovém úvodu hosté přeci jen trochu více přidali a začali lépe kombinovat. Pozorná domácí obrana je však do žádné vyložené šance nepustila, a tak udeřilo z ničeho nic. Ve 29. minutě přišel centr z pravé strany na zadní tyč, kde se v tísni a trochu šťastně prosadil Ptáček - 0:1. Jaroměř tento gól nepoložil a dále byla velmi aktvní. Do poločasu se však nic vážného před žádnou z branek neudálo, a tak se šlo do kabin.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Olympie, která dostala v kabině zřejmě pořádný "kartáč", a ten se vyplatil. V 52. minutě přišla "ligová" akce. Jirka Poděbradský přihrál do vápna na Klapku, ten se krásně uvolnil a předložil před prázdnou branku úplně volnému Juklovi, který se nemýlil - 0:2. Olympii tento gól značně pomohl. Domácí hráči začali kazit jednoduché přihrávky a dostávali se tak zbytečně pod tlak. V 62. minutě měl další šanci Jukl a po něm i Krejčí, ale oba přestřelili. V 79. minutě střílel po přihrávce Ptáčka nad hostující Jukl. V 86. minutě vypálil bombu na Ondráčkovu branku hostující Novotný, ale domácí gólman ji vyrazil. V 87. minutě kopal roh Klapka a hlavička Korby skončila na břevně domácí branky.

Jaroměř sehrála s nabitou Olympií velmi dobrý zápas. Hlavně pak v prvním poločase byla více než vyrovnaným soupeřem, ovšem nedokázala vstřelilt branku. Ve druhém poločase se již projevila zkušenost a kvalita hostujícího týmu, který zaslouženě zvítězil. I přesto se Jaroměř nemá za co stydět a pokud bude pokračovat v takovýchto výkonech, může v dalších zápasech pomýšlet na bodový zisk.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Povedl se nám vstup do utkání, což bylo důležité pro naše sebevědomí do dalších minut. Soupeř nás postupem času přehrával, ale i přes prohru jsem s výkonem týmu spokojen. Tato porážka je z kategorie zasloužených, ovšem s hlavou nahoře.