Středa 24.leden 2018

Poslední aktualizace23.01.2018 18:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu

Email Tisk PDF
seznam článků
Trutnov vyhlašuje architektonickou soutěž na pěší zónu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Trutnov pěší zóna 1Horská ulice v rozsahu od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí se dočká revitalizace. Město Trutnov vyhlásilo architektonickou soutěž, ze které by měl vzejít návrh na novou podobu této části ulice. Termín, dokdy mohou být návrhy zasílány, je 12. duben 2018 do 12 hodin.

Předmětem soutěže, kterou město Trutnov vyhlašuje, je zpracování architektonického návrhu na proměnu a revitalizaci pěší zóny v ulici Horská v rozsahu dle soutěžních podmínek, tj. od náměstí Republiky po Krakonošovo náměstí včetně prostoru Svatojanského nám. a přilehlých míst. "Návrh by se měl stát koncepčním podkladem pro budoucí změny. Měl by prostorově, kompozičně, architektonicky i výtvarně zdůraznit propojení historického Krakonošova náměstí a nového náměstí Republiky," zdůrazňuje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Smyslem celé soutěže je vytvořit návrh reorganizace veřejného prostoru s prioritním pohybem a pobytem chodců. Zásobovací doprava pro jednotlivé objekty v této části Horské ulice by měla být koncipována tak, aby došlo k eliminaci kolizních míst pěších se zásobováním i ostatní dopravou. "Pěší zóna musí mít vysokou estetickou hodnotu. Neměla by plnit jen funkci dopravní, ale i pobytovou, odpočinkovou a reprezentační," vysvětluje trutnovský starosta.

Zahájení soutěže včetně soutěžních podmínek bude od 24. 11. 2017 zveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek (http://www.isvzus.cz), na profilu zadavatele města Trutnova (https://zakazky.trutnov.cz) a na internetových stránkách České komory architektů. Vítězné návrhy budou odměněny finanční částkou 1. místo 180 tis. Kč, 2. místo 100 tis. Kč, 3. místo 70 tis. Kč.

Jakmile bude znám vítězný návrh, může být zpracována projektová dokumentace a následně vybrán dodavatel stavby. "Nelze přesně říct, kdy samotnou realizaci revitalizace zahájíme. V této fázi odhadujeme předpokládanou hodnotu stavebních prací na 30 milionů Kč. Vše se samozřejmě odvíjí od výsledků soutěže. Nechme se překvapit, jak se s úkolem architekti popasují a co nám navrhnou," dodává Ivan Adamec.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté prošetřili poničení betlému na náchodském náměstí. Muž je pokácel neúmyslně

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě prošetřili poškoz...

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře