Úterý 26.září 2017

Poslední aktualizace25.09.2017 10:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Email Tisk PDF

DSC 1180Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zájemci mohou podávat svou přihlášku do 15. září 2017 do 13 hodin.

"Uchazeči na pozici ředitele nebo ředitelky muzea mají téměř dva měsíce na to, aby nám spolu se svou přihláškou zaslali i návrh koncepce řízení organizace a návrh koncepce rozvoje Muzea východních Čech na budoucí šestileté období," řekla k vyhlášenému výběrovému řízení náměstkyně hejtmana odpovědná za oblast kultury Martina Berdychová.

Mezi dalšími požadavky na uchazeče je vysokoškolské vzdělání, praxe v oboru je pak výhodou. Dále musí mít uchazeč základní přehled o ekonomických zásadách řízení příspěvkové organizace, praxe na vedoucím místě příspěvkové organizace v oblasti kultury je opět výhodou. Stejně tak bude výhodou pro uchazeče i orientace v oblasti dotační politiky státu, Evropské unie a dalších subjektů. Zároveň je v požadavcích na uchazeče uvedena znalost právní problematiky v oblasti kultury a muzejnictví.

"Strukturovaný životopis s přehledem dosavadních zaměstnání a praxe, členství v orgánech profesních organizací nebo odborných komisích, publikační činnosti a jiných aktivit v oboru, včetně dalších povinných náležitostí uvedených v podmínkách výběrového řízení, musí zájemci odevzdat nejdéle do 15. září 2017 do 13 hodin na krajský úřad," doplnila náměstkyně Berdychová. Nový ředitel nebo ředitelka bude mít funkční období na šest let.

Výběrové řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové je vypsáno na základě odvolání Naděždy Machkové Prajzové, která vedla muzeum od 1. ledna 2011. Do doby, než z výběrového řízení vzejde nový kandidát, který se postaví do čela organizace, povede muzeum dosavadní zástupce ředitelky Jaroslav Zámečník. Ten byl do současné doby vedoucím oddělení ochrany a prezentace sbírkových předmětů.

Podmínky výběrového řízení najdete vpříloze a také zde.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Montacké vlny - běžecký závod, hudba  a pivo Primátor

Montacké vlny - běžecký závod, hudba a pivo Primátor

Náchodský pivovar Primátor myslí na všechny, jak na milovní...

Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Přijetí německých studentů na náchodské radnici

Místostarosta Miroslav Brát přivítal v prostorách obřadní s&iacut...

Krajská cena sociálních služeb zná své vítěze. Ceny putují i na Náchodsko

Krajská cena sociálních služeb zná své vítěze. Ceny putují i na Náchodsko

Města, organizace i jednotlivce ocenil Královéhradecký kraj v dalš&iacut...

Královéhradečtí celníci strážili rohy nosorožců

Královéhradečtí celníci strážili rohy nosorožců

Dne 19. září se v zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem u...

Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce

Europoslanec Zdechovský pomůže Náchodu s financováním projektu revitalizace zámeckého kopce

V pátek 15. září 2017 navštívil náchodskou radnici europos...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře