Sobota 26.květen 2018

Poslední aktualizace26.05.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Email Tisk PDF

DSC 1180Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zájemci mohou podávat svou přihlášku do 15. září 2017 do 13 hodin.

"Uchazeči na pozici ředitele nebo ředitelky muzea mají téměř dva měsíce na to, aby nám spolu se svou přihláškou zaslali i návrh koncepce řízení organizace a návrh koncepce rozvoje Muzea východních Čech na budoucí šestileté období," řekla k vyhlášenému výběrovému řízení náměstkyně hejtmana odpovědná za oblast kultury Martina Berdychová.

Mezi dalšími požadavky na uchazeče je vysokoškolské vzdělání, praxe v oboru je pak výhodou. Dále musí mít uchazeč základní přehled o ekonomických zásadách řízení příspěvkové organizace, praxe na vedoucím místě příspěvkové organizace v oblasti kultury je opět výhodou. Stejně tak bude výhodou pro uchazeče i orientace v oblasti dotační politiky státu, Evropské unie a dalších subjektů. Zároveň je v požadavcích na uchazeče uvedena znalost právní problematiky v oblasti kultury a muzejnictví.

"Strukturovaný životopis s přehledem dosavadních zaměstnání a praxe, členství v orgánech profesních organizací nebo odborných komisích, publikační činnosti a jiných aktivit v oboru, včetně dalších povinných náležitostí uvedených v podmínkách výběrového řízení, musí zájemci odevzdat nejdéle do 15. září 2017 do 13 hodin na krajský úřad," doplnila náměstkyně Berdychová. Nový ředitel nebo ředitelka bude mít funkční období na šest let.

Výběrové řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové je vypsáno na základě odvolání Naděždy Machkové Prajzové, která vedla muzeum od 1. ledna 2011. Do doby, než z výběrového řízení vzejde nový kandidát, který se postaví do čela organizace, povede muzeum dosavadní zástupce ředitelky Jaroslav Zámečník. Ten byl do současné doby vedoucím oddělení ochrany a prezentace sbírkových předmětů.

Podmínky výběrového řízení najdete vpříloze a také zde.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Město Náchod odkoupí pozemky v areálu bývalé Tepny

Město Náchod odkoupí pozemky v areálu bývalé Tepny

Problematický areál bývalé Tepny, který v současnosti hyzdí...

Květinové hodiny v Novém Městě nad Metují nově rozkvetly

Květinové hodiny v Novém Městě nad Metují nově rozkvetly

Ve středu 23. května 2018 zahradníci Městských technických služeb dokončili v&y...

Do poloviny prázdnin v Náchodě opraví povrch některých komunikací

Do poloviny prázdnin v Náchodě opraví povrch některých komunikací

V termínu od 25. května do konce července 2018 bude v Náchodě provedena oprava povrchu...

Náchod má novou mobilní aplikaci

Náchod má novou mobilní aplikaci

Město Náchod díky svému členství ve Sdružení lázeňsk&yacut...

Podpora kraje je pro město důležitá

Podpora kraje je pro město důležitá

Na zahájení 21. ročníku studentského festivalu Náchodská P...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře