Úterý 23.leden 2018

Poslední aktualizace22.01.2018 09:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Hledá se ředitel či ředitelka Muzea východních Čech v Hradci Králové

Email Tisk PDF

DSC 1180Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila vyhlášení výběrového řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Zájemci mohou podávat svou přihlášku do 15. září 2017 do 13 hodin.

"Uchazeči na pozici ředitele nebo ředitelky muzea mají téměř dva měsíce na to, aby nám spolu se svou přihláškou zaslali i návrh koncepce řízení organizace a návrh koncepce rozvoje Muzea východních Čech na budoucí šestileté období," řekla k vyhlášenému výběrovému řízení náměstkyně hejtmana odpovědná za oblast kultury Martina Berdychová.

Mezi dalšími požadavky na uchazeče je vysokoškolské vzdělání, praxe v oboru je pak výhodou. Dále musí mít uchazeč základní přehled o ekonomických zásadách řízení příspěvkové organizace, praxe na vedoucím místě příspěvkové organizace v oblasti kultury je opět výhodou. Stejně tak bude výhodou pro uchazeče i orientace v oblasti dotační politiky státu, Evropské unie a dalších subjektů. Zároveň je v požadavcích na uchazeče uvedena znalost právní problematiky v oblasti kultury a muzejnictví.

"Strukturovaný životopis s přehledem dosavadních zaměstnání a praxe, členství v orgánech profesních organizací nebo odborných komisích, publikační činnosti a jiných aktivit v oboru, včetně dalších povinných náležitostí uvedených v podmínkách výběrového řízení, musí zájemci odevzdat nejdéle do 15. září 2017 do 13 hodin na krajský úřad," doplnila náměstkyně Berdychová. Nový ředitel nebo ředitelka bude mít funkční období na šest let.

Výběrové řízení na post ředitele nebo ředitelky Muzea východních Čech v Hradci Králové je vypsáno na základě odvolání Naděždy Machkové Prajzové, která vedla muzeum od 1. ledna 2011. Do doby, než z výběrového řízení vzejde nový kandidát, který se postaví do čela organizace, povede muzeum dosavadní zástupce ředitelky Jaroslav Zámečník. Ten byl do současné doby vedoucím oddělení ochrany a prezentace sbírkových předmětů.

Podmínky výběrového řízení najdete vpříloze a také zde.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Náchodské krasobruslařky závodily ve 4. ročníku Poděbradského ledového srdce

Svoji premiéru zvládla Klára Wilson a předvedla svoji první volnou j&iac...

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Trutnov postaví dobrovolným hasičům novou zbrojnici

Dobrovolní hasiči z Horního Starého Města v Trutnově se dočkají nov&eacu...

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Úrodný rok Náchodského PRIMÁTORA

Historicky nejvyšší počet získaných ocenění zaznamenala v ...

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V Novém Městě nad Metují vznikne nová tělocvična

V pondělí 15. ledna 2018 byla podepsána smlouva o dílo na realizaci stavby "Př&...

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Bezpečné pohraničí díky spolupráci českých a polských hasičů

Projekt Bezpečné pohraničí, do kterého se zapojily všechny české ...

Doporučujeme

Smlouva o spolupráci mezi Oblastní nemocnicí Náchod a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi podepsána

20161121 134641 m

Za účasti starosty Náchoda Jana Birke byla v pondělí 21. listopadu 2016 v budově Městského úřadu Náchod podepsána Smlouva o vzájemné spolupráci, inovování a zdokonalování efektivity vzdělávání pro potřeby současného trhu práce mezi Oblastní nemocnicí v Náchodě a Vysokou školou fyzioterapie se sídlem ve Vratislavi. Smlouvu podepsali předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Zbyněk Chotěborský a Dr. Andrzej Bugajski, prorektor Vysoké školy fyzioterapie ve Vratislavi...celý článek

 

Poslední komentáře