Pondělí 22.říjen 2018

Poslední aktualizace21.10.2018 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Náchodsko Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností

Email Tisk PDF
seznam článků
Hejtman Jiří Štěpán předal premiérovi Andreji Babišovi Knihu přání a stížností
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

Hejtman předává premiérovi Knihu přání a stížnostíV pondělí 9. dubna navštívili Královéhradecký kraj členové Vlády České republiky v demisi a jednali s krajskými radními. Ti následně provedli ministry po vytipovaných místech v regionu, aby si vládní delegace odnesla do Prahy přesně pojmenované problémy nadregionálního významu a návrhy jejich řešení. Hejtman Jiří Štěpán tyto problémy shrnul do knihy přání, kterou předal do rukou premiéra Andreje Babiše.

"Prezentace vložená do Knihy přání a stížností pojmenovává problémy celostátního, tedy i krajského charakteru, i s návrhy dalšího postupu. Část záležitostí dokážeme zvládnout i na regionální úrovni, ale otázky například financování učitelů nebo stárnoucích pediatrů na kraji vyřešit nedokážeme. To jsou úkoly státu. Byl bych rád, kdybychom měli ve vládě partnera, který vyslyší naše návrhy a připomínky. Ať už bude ministrem kdokoliv, problém v jeho gesci zůstane stále stejný a prostě nezmizí," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Ministři u vykopávek

Vládní návštěva Královéhradeckého kraje začala v sedm hodin ráno v polích nedaleko Trotiny, kudy povede dálnice D11, a nyní zde dokončují výzkum archeologové. Na stolku před vykopávkami stál stolek s ukázkami artefaktů většinou z mladší doby kamenné, které se v půdě nacházejí.

"Termín výzkumu dodržíme, aby stavba dálnic nebyla zdržená," ujišťuje za archeology vedoucí Katedry archeologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Radomír Tichý a pokračuje: "Na jednotlivých úsecích se stále objevují nové nálezy, například kostrové hroby a řada dalších předmětů. Jsou to například kousek drtidla na obilí nebo zlomky kamenných broušených seker i s jednou replikou, aby bylo patrné, jak vypadala ve skutečnosti," uzavírá Radomír Tichý s tím, že archeology nyní čekají dva roky práce na zpracování nálezů. Veřejnost by však chtěli seznámit s objevy už v říjnu.

Ministr dopravy Dan Ťok během prohlídky naleziště ujistil, že ministerstvo na úsek ze Smiřic do Jaroměře získalo stavební povolení a 15. května se bude předávat staveniště zhotoviteli.

Setkání s radními Královéhradeckého kraje

Na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje jednali ministři s radními. Diskutovali spolu záležitosti především nadregionálního významu, jako například stárnutí lékařů, financování regionálního vysokého školství nebo opravy silnic.

Odpoledne pokračovala vládní návštěva Královéhradeckého kraje prohlídkou Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích. Škola se potýká s finančními problémy, které způsobuje nedostatek žáků. "Chtěli jsme vládě ukázat, že takto specifické školy jsou výjimečné a nikdy nebudou produkovat kvanta žáků ročně. Potřebujeme nastavit systémovou podporu specializovaný vzdělávacích zařízení, které budou vychovávat menší, leč velmi potřebnou skupinu odborníků – například restaurátory nebo geotechniky," řekl po návštěvě školy hejtman Štěpán.

V jaroměřské místní části Josefov vyslechl premiér Babiš a část jeho ministrů smělý nápad vedení města částečně navrátit chátrající objekt bývalé vojenské nemocnice v Josefově svému původnímu účelu. Podle předsedy Osadního výboru Josefov Milana Libicha by se prostory mohly změnit na pečovatelský dům o osamělé nebo nemocné či jinak poznamenané bývalé státní zaměstnance – vojáky, policisty, zdravotníky, hasiče, o něž by tu pečovali členové řádu svatého Lazara.

"Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje seznámím s problémy, které během pondělní vládní návštěvy byly pojmenovány, a představím jim naše návrhy jejich řešení. Průběžně se jednotlivých rezortních ministrů budu ptát, jakým způsobem ministerstvo v našich záležitostech pokročilo," dodal Jiří Štěpán.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchod má nová parkovací místa

Náchod má nová parkovací místa

Město Náchod přislíbilo občanům pomoc při řešení neutěšené...

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Advent 2018 v České Skalici zahájí pražští Piccolo coro & Piccola orchestra

Letošní advent zahájíme v České Skalici opět s hudbou. Tentokr&aa...

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Novoměstská filharmonie připomene 100 let republiky

Pod taktovkou dirigenta Jaroslava Rybáčka se již tradičně uskuteční podzimní ko...

Doporučujeme

Vedení ON Náchod a.s. se sešlo s primáři, diskutovali současný stav i budoucnost nemocnice

doktori

Ve čtvrtek 22. února se vedení nemocnice spolu se zástupci Zdravotnického holdingu a Královéhradeckého kraje sešlo s primáři oddělení na pravidelné poradě primářského sboru. Úvod několikahodinového jednání byl věnován tradičně prezentaci ekonomického a personálního stavu této největší krajské nemocnice. Probírala se nastavená úsporná opatření, mzdová politika, investiční plány i potřeba většího zapojení zaměstnanců do dění v nemocnici. Společným cílem bylo mj. oboustranně si předat aktuální informace a nastavit pravidla další komunikace a sdílení informací uvnitř společnosti... celý článek

 

Poslední komentáře